Wat weet uw WMS leverancier van warehouse systemen?

Screent u een potentiële WMS leverancier wel op kennis van warehouse management?

Het zal duidelijk zijn dat de adoptie van WMS systemen snel toeneemt.  Logisch, want het magazijn heeft vandaag de dag meer dan ooit impact op het bedrijfsresultaat. Voorraadbeschikbaarheid, uitleversnelheid en grip op de logistieke processen zijn cruciale aspecten bij het verslaan van de concurrent. Een grote retailer of 3PL partij  gaat op zoek naar het meeste complete pakket op de markt en een ambitieuze MKB zoekt de voordelen bij een overzichtelijk pakket dat in de cloud gaan draaien.

Er wordt uitgebreid gekeken naar functionaliteiten, mogelijkheden, koppelingen en aanvullende modules. Maar kijkt u wel voldoende naar degene die de software heeft gebouwd?

Hieronder volgen 3 criteria die bij de selectie van een WMS leverancier meegenomen zouden moeten worden:

1. Ervaring met de branche

Een productiebedrijf heeft een ander WMS nodig dan een retailer. En een groothandel in voedingsmiddelen heeft voor de aansturing van het distributiecentrum een andere insteek dan een heftruckimporteur.

Het verdient aanbeveling om bij de keuze van een WMS te letten op de ervaring van de leverancier in uw branche. De eisen en wensen kunnen per branche immers flink verschillen. Branche-ervaring betekent niet alleen dat het WMS in uw branche succesvol is geweest, maar dat de leverancier de gebruiker kent en wat wat er zoal op de werkvloer gebeurt. Vraag dus altijd naar referenties en schroom niet om eens bij een gebruiker langs te gaan.

Last but not least: geen branche-ervaring is simpelweg een risicofactor en kan door een leverancier worden gebagatelliseerd. Sommige leveranciers kunnen kundig genoeg zijn om de klus te klaren, maar wilt u een proefkonijn zijn in een IT-project?

2. Ervaring met materials handling systemen

Welke ervaring heeft de WMS leverancier met de aansturing van materials handlingsystemen? De diversiteit een systemen op de markt is werkelijk groot; denk aan automatische magazijnkranen, sorteerinstallaties, shuttlesystemen, liftkasten en sinds kort ook de eerste robotachtige toepassingen. Uiteraard is het aansturen van dergelijke systemen maar een klein onderdeel van het takenpakket van een WMS, maar het is toch praktisch als een WMS leverancier tevens advies kan geven op de ‘hardware’ waardoor er een nog beter rendement kan worden gehaald?

3. Ervaring met de processen

In het verlengde van het vorige punt ligt deze laatste aanbeveling. Niet elke leverancier zal eerst met u om de tafel gaan zitten om een kijkje te nemen naar de gehele situatie en de bijbehorende set van wensen en eisen. Immers, een WMS maakt onderdeel uit van een totaal intralogistiek systeem en kennis van de ‘andere onderdelen’ leidt automatisch tot een beter totaalsysteem. Wie denkt er mee over de processen die niet kunnen worden geautomatiseerd? Welke automatische en/of manuele systemen kunnen als alternatief worden ingezet? Wie zorgt ervoor dat u flexibel op nieuwe omstandigheden kunt inspringen zonder dat er een forse aanpassing van de software nodig is?

Een WMS kan een cruciale rol spelen bij het verhogen van de prestaties in uw magazijn. Maar zorg er wel altijd voor dat het WMS perfect bij uw situatie past. En dus ook de WMS leverancier. Nu en in de toekomst.

Vragen? Neem contact met ons op.

+(31) 183-745045

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van Costo Intralogistics en ontwikkelingen van automatisering in intralogistiek. 

Laatste nieuws

Kom jij ons team versterken?

Read more

Kom jij ons team versterken?

08-2021 Wij hebben diverse vacatures open staan in onze snelgroeiende organisatie: - Mechanical engineer - Sales support engineer

Wijziging rekeningnummer

Read more

Wijziging rekeningnummer

04-2021 Per 1 mei is het rekeningnummer van Costo Intralogistics gewijzigd.

Costo & Xtend versterken hun positie in de markt

Read more

Costo & Xtend versterken hun positie in de markt

02-2021 DGA’s van Costo Intralogistics & Xtend Business Software verkopen de meerderheid van de aandelen aan investeringsmaatschappij OxGreenfield voor…

Beste wensen

Read more

Beste wensen

01-2021 De collega's van Costo Intralogistics wensen jou het beste voor 2021!

Fijne feestdagen!

Read more

Fijne feestdagen!

12-2020 Wij wensen u fijne feestdagen en bovenal een gezond 2021! Onze service & support afdeling is tijdens de feestdagen gewoon bereikbaar.

Costo is nu Costo Intralogistics

Read more

Costo is nu Costo Intralogistics

11-2020 Costo is nu Intralogistics

Costo breidt uit naar Portugal!

Read more

Costo breidt uit naar Portugal!

11-2020 Costo opent in Portugal een eigen vestiging voor ontwerp en assemblage van automatische opslagsystemen. Zo kan Costo nog sneller schakelen en inspelen…

Costo boekt enorm succes in Luxemburg bij toonaangevende logistieke dienstverlener.

Read more

Costo boekt enorm succes in Luxemburg bij toonaangevende logistieke dienstverlener.

08-2020 Costo boekt enorm succes in Luxemburg bij toonaangevende logistieke dienstverlener: opdracht voor het leveren van een compleet opslag- en…

Live robot opstelling bij Costo op LOGISTICA

Read more

Live robot opstelling bij Costo op LOGISTICA

10-2019 Costo zal op haar stand (Hal 2, D030) een ‘goods-to-man’ Eirasystem voor e-fulfilment tonen: een werkende demo van Eirabots (autonome voertuigen),…

Nieuw bij Xtend: Customer Experience Center en VAL module

Read more

Nieuw bij Xtend: Customer Experience Center en VAL module

05-2019 Xtend, ontwikkelaar van software voor de aansturing van de interne logistiek, gaat weer verhuizen naar een ruimer pand vanwege de vele nieuwe…

Laten we kennismaken!

We helpen u graag vrijblijvend met uw uitdaging!

Maak een afspraak

Enkele van onze klanten

Deze bedrijven hebben reeds kennis gemaakt met Costo en haar oplossingen.

Om jouw bezoek aan onze website nóg makkelijker en persoonlijker te maken zetten we cookies (en daarmee vergelijkbare technieken) in. Met deze cookies kunnen wij en derde partijen informatie over jou verzamelen en jouw internetgedrag binnen (en mogelijk ook buiten) onze website volgen. Met deze informatie passen wij en derde partijen content of advertenties aan jouw interesses en profiel aan. Daarnaast is het dankzij cookies mogelijk informatie te delen via social media. Lees hier meer over in onze Privacy- en cookieverklaring.